BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 19 września 2018 r.
11.04.2017
W dniach 3 - 7 kwietnia 2017 roku w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyło się 3. szkolenie instruktorsko - metodyczne nauczycieli klas mundurowych


zorganizowane przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu oraz 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu.

W szkoleniu uczestniczyli przede wszystkim nauczyciele prowadzący zajęcia z młodzieżą klas mundurowych (wojskowych) w ramach edukacji dla bezpieczeństwa oraz innych przedmiotów szkolnych, reprezentujący poszczególne województwa – w sumie 50 osób. Celem szkolenie było m.in. ujednolicenie procesu szkolenia młodzieży, podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli, przygotowanie ich do organizowania i prowadzenia zajęć programowych oraz poznanie metodyki szkolenia żołnierzy. Szkolenie prowadzone było w formie zajęć teoretycznych, praktycznych i w formie pokazów. W czasie trwającego kilka dni szkolenia uczestnicy zwiedzali Toruń z przewodnikiem, poznali sprzęt wojskowy CSAiU, obejrzeli występ Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”, zwiedzali Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

12 Wojskowy Oddział Gospodarczy był odpowiedzialny za zabezpieczenie zakwaterowania i wyżywienia uczestników szkolenia (w tym na poligonie), zabezpieczenie medyczne, przewodników po mieście Toruniu oraz zabezpieczenie materiałowe uczestników i nagrody dla najlepszych strzelców. Szkolenie nadzorował osobiście Dyrektor DEKiD Sławomir Frątczak. 


fotorelacja >>>

Tekst: Marian Rochniński
Zdjęcia: Waldemar HuściaJesteś: 2925052 gościem na naszej stronie